среда, 17. децембар 2014.

KAKO PREPOZNATI I LEČITI OBOLELE BUBREGE!

O bolestima bubrega se malo govori i zna, iako je ta bolest kod nas sve učestalija...



Postoje odredjeni simptomi za prepoznavanje bubrežnih bolesti. Ukoliko primetite da vam otiču ruke, šake ili lice u jutarnjim časovima. Povećanje telesne mase kod bubrežnih bolesnika nastaje zbog prekomernog nakupljanja tečnosti, koju bubrezi ne uspevaju da izluče. Bolesnik vidno natekne (povećava mu se obim i oblik tela) i teže se kreće. Ovaj simptom se obično javlja kod uznapredovane bolesti. Amonijakalni zadah je znak teškog oštećenja bubrega, terminalne faze bubrežne bolesti i javlja se kod onih koji dugo boluju od neke od bolesti bubrega. Bubrežni bolesnici cu uglavnom bledi, podbulog lica i bledo - sivo - žutog tena. Takođe dolazi do promene količine mokraće u bubrezima (manja ili veća količina ili potpuno prestajanje lučenja mokraće). Bolovi koji potiču od bubrega su lokalizovani u slabinskom (lumbalnom) delu. Javljaju se tupi, povremeni ili stalni bolovi, a mogu da se jave jaki, oštri bolovi tipa kolika.


Ukoliko je u pitanju akutno oboljenje bubrega hrana treba da sadrži dosta ugljenih hidrata, a malo belančevina. Osobe koje su na dijalizi imaju potrebu za više belančevina ali treba ograničiti unos soli i kalijuma.

Još odavno poznati prirodni lekovi za lečenje bubrega su čaj od koprive, peršuna, čaj od semenke lubenice i čaj od kukuruzne svile. 

Prirodni eliksir za zdrave bubrege od peršuna i mleka:


Za ovaj prirodni lek vam je potrebno pola litra mleka i 150 grama lišća svežeg peršuna. Peršun operite i isecite tako da ne bude sasvim sitan, nego da dužina grančica bude oko 1,5 centimetar.

Stavite peršun u neoštećenu, emajliranu šerpu. Prelijte ga mlekom i kuvajte na blagoj vatri sve dok se količina mleka ne smanji na polovinu. Ovu tečnost zelene boje ohladite i pijte po jednu kašiku na svaki sat vremena, tokom nekoliko dana.


Нема коментара:

Постави коментар